AHA Peeling Bakımı

 


AHA Peeling Bakımı Nedir?
Alfa Hidroksi Asitleri (AHA) yaşlanan cildin kendini onarmasına yardımcı maddeler olarak ürünlerin içerisinde görebilirsiniz. Bunlar “meyve asitleri”dir.
Alfa Hidroksi Asitler, leke ve izlerin giderilmesine yardımcı olmak için kozmetiklerde kullanılır, derinin üst tabakasını nazikçe soyar ve alttan yenilenmiş sağlıklı, lekesiz derinin gelmesine yardım eder.
(Pyruvic asit, trikloroasetik asit, salisilik asit, laktik asit, glikolik asit vb.)
Asit kelimesi her ne kadar kulağınıza “yakıcı” gelse de bunların bazı besinlerin yapısında olan doğal organik asitler olduğunu bilmenizde fayda var.
Mesela pirinçten elde edilen aside fitik asit, şeker kamışından elde edilene glikolik asit diyoruz. Ekşimiş sütten elde edilenin adı laktik asit. Değişik meyvelerden elde edilenlerden bazıları sitrik asit, pyruvic asit ve malik asit…
AHA’lara sadece ölü hücrelerin atılımını hızlandıran mükemmel soyucular demek haksızlık olur! Sadece lekeli tabakayı soymakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin elastikiyetinden ve diriliğinden sorumlu destek doku proteinlerinin, kolajen ve elastinin kalitesini de artırır. Kısacası, yaşlanmayla beraber başlayan cildin kendini yenileme kabiliyetini artırır, izlere, kuruluğa, lekelere, kırışıklara ve zamana karşı size destek sağlar.