Fibroblast

 Fibroblast Nedir?
Fibroblast, plazma ile çalışan non-ablativ soft cerrahi yada soft surgery olarak adlandırılan deri yüzeyinde bulunan bazı hastalıkların ve durumların tedavisinde kullanılan bir cihazdır.

Cihazın uygulama ucunda oluşan enerji ile hedef dokudaki potansiyel farkından dolayı ortamdaki atmosferik gazlardan oksijenin iyonizasyonu ile ark oluşmakta ve bu sırada yaklaşık 1800 C sıcaklık oluşmaktadır. Oluşan bu yüzeyde bulunan istenmeyen dokular süblime olmaktadır. Böylece yan etki profilide oldukça düşük olmaktadır.
Bu işlemleri uygulamak için enerji olarak 3 farklı seviye kullanılır; düşük enerji ile göz kapağı işlemleri blefaropalsti, deri lekeleri, küçük siğiller, aktif akne, kırışıklıklar ve periumblikal çatlaklar, ksantelazma, orta enerji ile biraz daha büyük siğiller ve lezyonlar , daha derin kırışıklıklar, yüksek enerji ile büyük lezyonlar ve keloid gibi zor tedavi edilebilen lezyonların tedavisinde kullanılır.

Fibroblast Nasıl Uygulanır?
Endikasyon sınırları içindeyse uygulama için lokal anestezik kremlerle 30 dakika uyuşturulur. Yüzey benzeri bir dezenfektanla temizlenir, yapılacak bölgedeki lezyonlarda sadece çıkıntılı yüzeylerinde süblimasyon işlemi yapılır.
Spotlar bölgeye göre en fazla 1-2 saniye olacak şeklide bölge tamamen tarandıktan sonra buz uygulaması yapılarak işlem tamamlanır.

Fibroblast Uygulamasının Avantajları Nelerdir?
  • Ameliyatsız göz kapağı
  • Sarkma ve kırışıklık tedavileri
  • Leke tedavisi
  • Çatlak, akne izi, ameliyat veya kaza sonucu oluşmuş yara izleri
  • Boyun bölgesi kırışıklığı ve sarkma tedavisi
  • Dudak üstü sigara çizigileri tedavisi
DR. BAUMANN ÜRÜNLERİ