HI-FU Selülit Tedavisi

 

Fokuslu Ultrason (HI-FU) nasıl uygulanır?
Ses dalgaları, deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt katmanları, deri altı yağ ve SMAS (fasya dokusu) olarak isimlendirilen zarımsı kas katmanlarında istenilen derinlikteki hedeflere odaksal olarak yoğunlaştırılır ve ısı hasarı elde edilir.
Oluşan ısı hasarı ile SMAS ta gerginleşme, yağ dokuda inceltici etki ve deride yeniden yapılanan kollajen katmanı ile lifting etkisi yaparak daha gergin bir deri elde edilir.
Vücut için ise 6-9-11 ve 13 mm odaklı başlıklarla bölgesel sarkmalar giderilir. HIFU, istenilen derinlikteki noktalara ulaşarak, odaksal yoğunlaştırılmış ultrason etkisi ile cilt altı bağ dokularını ısıtır, deri altında toparlanma ve yeni kollajen doku oluşumunu tetikler. Bölgesel sarkmalar, selülitler giderilir.

Fokuslu Ultrason (HI-FU) tedavisinin sonuçları ne kadar sürede görülür?
İşlemin ardından yenilenme süreci başlar; ilk anda bile gözle görülür bir iyileşme fark edilir. Ancak etkinin tam anlamıyla görülmesi, deri altında hasarlaşmış olan dokunun iyileşmeye başlamasından sonra görülmektedir bu da yaklaşık 90 günlük bir zaman dilimini kapsamaktadır.

Fokuslu Ultrason (HI-FU) tedavisinde kalıcı sonuç için kaç seans gereklidir?
Fokuslu Ultrason hafif ile orta derecede cilt gevşekliğinde tek seans, ileri derece elastikiyet kaybı olan kişilere ise 3 ay arayla 2 seans olarak yapılmaktadır.
DR. BAUMANN ÜRÜNLERİ