Anti-Aging Cilt Bakımı

 Anti-Aging Cilt Bakımı Nedir?
Anti-Aging Cilt Bakımı yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan, hastalık risklerini saptayarak gidermeye çalışan, bu yolla uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan bakım programlarıdır.
Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifler ultraviyole etkisiyle kalitesini yitirirler. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma, kırışıklıklar meydana gelir.
Bu nedenle sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Güneş ışınları, çevresel kirlilik, duygusal durum, uykusuzluk gibi hassas stres faktörlerinden etkilenir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekler. Cilt yapısını etkileyen önemli bir faktör ise genetik özelliklerdir.
Anti-aging cilt bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek, cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı cilt bakımlarıdır. Amaç yavaşlamış cildi aktif maddeler ile canlandırmak, mimik kırışıklıklarını onarmak ve hafifletmektir. Ayrıca cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, su tutma kaybını minimalize etmek Anti–Aging hücre yenileyici bakımın en önemli faydalarındandır. Genellikle 30 yaş ve üstü bakımlarıdır.