Dudak Kontur ve Renklendirme

 


Dudak Renklendirme Nedir?
Dudaklar yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biridir. Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak kişinin kendine güvenini sağlar, yüz güzelliğini tamamlar ve kişiye ayrı bir güzellik verir. Alımlı,çekici ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız, Dudak Renklendirme uygulaması ile ince dudaklar dolgunlaştırılabilir veya dudağın kendisi doldurularak renksiz ve solgun olan dudaklar daha canlı ve renkli gösterilebilir.

Dudak Renklendirme Nasıl Uygulanır?
Dudaklarınızın daha canlı ve daha dolgun görünmesi için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dudak Kontürü ile Dudak İçi Renklendirme arasındaki fark dudak kontüründe dudak çevresinde bulunan çerçevenin daha belirgin hale getirilmesidir. Dudak içi renklendirmede adı üstünden anlaşılacağı gibi dudak kenarında bulunan çerçevenin iç kısmının renkli pigment boyalar ile doldurulmasıdır.
Genellikle uygulamada renk seçimi dudağın kendi renk tonuna yakın bir renk tonu seçilerek yapılır. Bazı durumlarda soluk olan dudak rengini canlandırmak için canlı renk uygulamasıda yapılabilir.

Kimler Tercih Edebilir?
Dudaklarınızın kendi renk tonundan, birkaç ton daha koyu bir renk tercih edilecek yapılmaktadır. Yaklaşık bir yıl boyunca kalıcı olabilen bu uygulama ile hem doğal hem de renkli ve canlı görünen dudaklara sahip olabilmeniz mümkündür. Bu işlem, yaşın ilerlemesi sonucunda rengini yitirmiş olan dudaklara, çeşitli kazalar sonucu renksizleşmiş olan dudak dokularına uygulanabilmektedir. Bunun yanında sürekli makyaj yapmaktan hoşlanmayan ve kozmetik ürünlere karşı alerjisi bulunan kişilerde kalıcı dudak renklendirme işlemini tercih edebilmektedirler.

Dudak Renklendirme Uygulamasının Avantajları Nelerdir?
Özellikle her gün ruj kullanımından sıkılan veya ruj kullanmayı sevmeyenler için harika bir uygulamadır. Dudak Renklendirme uygulaması ile zamanla solan ve canlılığını kaybeden dudaklara canlılık verilir ve daha dolgun görünmesi sağlanır. Renk tercihi kişinin isteğine göre farklılık gösterebilir.