Zeltiq CoolSculpting

 


Zeltiq CoolSculpting Nedir?
CoolFit™ (CoolSculptingTM), vücutta yıllar içinde oluşup diet ve spor ile atılamayan bölgesel yağlanmalarda (boyun, kollar, göbek çevresi, bel, sırt, bacaklar, diz içleri, erkekte meme iriliği gibi) yağ dokusunda %20-%40 oranında azalma sağlayan, ameliyatsız bir bölgesel zayıflama teknolojisidir.

18 yaş sonrası erkek ve kadınlarda, özellikle gündelik yaşam akışlarından ödün vermek istemeyen kişilerde tercih edilen, anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen,
tek uygulamalı bir işlemdir. Cerrahi bir girişim ve iyileşme süreci gerekmediğinden, danışan açısından rahat ve kolay bir tedavi yöntemidir. Sonuçları kalıcıdır. Bölgesel incelme amaçlıdır.

Zeltiq CoolSculpting tedavisi;
  • FDA onaylı
  • Noninvaziv (cerrahi girişim ve anestezi yok)
  • Tek seanslı (her bölge için 1’er saat)
  • Deri ve kas yapılarını koruyup sadece yağ dokusuna etki eden
  • Tedavi öncesi ve sonrasında ilaç, diet, korse vb. özel bir hazırlık gerektirmeyen
  • Yağ hücrelerini küçülterek değil, yokederek etki gösteren
  • Sonuçları kalıcı olan, bir soğuk lipoliz uygulamasıdır.
Uygulama şekli : İşlem bölgesi/bölgeleri, uzmanınız tarafından belirlendikten sonra, cildin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme ile kaplanır. Cihazın uygulama başlığı ilgili bölgeye yaklaştırılır ve bundan sonrası kendiliğinden ilerler: hafif bir vakum ile deri-derialtı yağ dokusu uygulama başlığının haznesi içine çekilir ve bir saat sürecek tedavi başlar. İşlem sırasında ilgili yağ tabakası kontrollü bir şekilde soğutulur (cryolipolysis). Soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar (apopitoz). Değişime uğrayan yağ hücreleri iki ay içinde lenf sistemi yoluyla vücuttan atılır. Gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, genellikle 2-4 ay arasında ortaya çıkar. Yağ dokusu % 20-40 arasında yokedildiği için sonuç kalıcıdır.